Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan Turizm Haftası İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonunda kutlandı.
 
   Turizm Haftası münasebetiyle hazırlanan  programa İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, Garnizon Komutanı Bayram DEMİRBAŞ, Arhavi Belediye Başkan Vekili H. Tahsin KURDOĞLU, Başsavcı Mustafa TÜRETKEN, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN, İlçe Jandarma Komutanı Musa ENGİN, Arhavi Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikret SÖZBİLİR, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 
 
    Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşması yapıldı. Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencilerinin şiirleri ardından ilçenin tanıtımı ile ilgili slayt gösterisi sunuldu. Arhavi Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ekrem AYDIN'ın Sürdürülebilir Turizm konulu sunumu, F.S.M İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ve Arhavi Anadolu Lisesi öğrencilerinin yöresel canlı müzik dinletisi davetliler tarafından ilgi ile izlendi. Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el emekleri ile üretilen turistlik eşya sergisi Kaymakamımız ve ilçe protokolü tarafından gezildikten sonra program ikramlarla sona erdi.