Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeler, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda sergilendi. Okulun Çok Amaçlı Salonu’nda açılışı yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'na İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Okul Müdürü Yücel BAYRAK, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

     Fuarın açılış konuşmasını yapan Okul Müdür Yardımcısı Arif UZUNER, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın 2.sinin gerçekleşmesinde emeği geçen öğrenci ve danışman öğretmenlere teşekkürlerini iletti. 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının amacının öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaş ve öğretmenleri ile ilgi duyan herkesle paylaşmasını sağlayacak eğitici ve öğretici bir ortam oluşturmak, öğrencilerin üretebilmenin heyecanını başkaları ile paylaşmasının coşkusunu ve özgüven duygusunu yaşamak olduğunu belirtti.
 
        Ardından Kaymakamımız ve projede emekleri olan öğretmenlerimizle beraber fuarın açılış kurdelesi kesildi.
 
      Öğrencilerin bilimsel problem çözme yollarını öğrenmeleri için gerçekleştirilen fuarda 22 proje katılımcıların oldukça ilgisini çekti. Kaymakamımız tüm standları gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler aldı.