Kaymakamımız Şeref AYDIN'dan şehit aileleri ve gazilere manevi destek ziyaretleri devam ediyor.


Ramazan ayının son günlerine yaklaştığımız manevi duyguların en yoğun yaşandığı bu günlerde şehit ailesinin ve bir gazimizin evini ziyaret eden protokol mensupları ailelerinin bir ihtiyaçları olup olmadığını sorup şehit ailelerinin acılarına ortak olmaya çalışıyor.


ŞEHİT ALTANLAR ANNESİNE VEFA ZİYARETİ
Kaymakamımız 24.12.1993 yılında Mardin-Derik İlçesinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan Jandarma Asteğmen Mehmet ALTANLAR'ın annesi Meryem ALTANLAR'ı Kestanealan Köyünde ziyaret etti.


Ziyarete Jandarma Komutanı Musa ENGİN, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü İnci KÖSEOĞLU, Şantiye Şefi Yaşar GÜNEŞ, Köy Muhtarı Senayi KİTAPÇI eşlik etti.


Kaymakamımız şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu, bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını belirterek "Bizler ne yapsak vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir." dedi.

 

KIBRIS GAZİSİ HALİM SAYAROĞLU EVİNDE ZİYARET EDİLDİ
Kaymakamımız Şeref AYDIN, Garnizon Komutanı Bayram DEMİBAŞ, Komiser Yardımcısı Şahin KORKMAZ, Müftü Sadık HAVUZ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İnci KÖSEOĞLU,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Boğaziçi Mahallesi Muhtarı Cengiz KURDOĞLU, İlçemiz Boğaziçi Mahallesi’nde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Halim SAYAROĞLU’nu iftar sonrası evinde ziyaret etti. 


Gazilerin kendileri için baş tacı olduğunu vurgulayan Kaymakamımız “Gazilerimizin ihtiyaçlarının olup olmadığını, sağlık durumlarını sorduk. İhtiyaçları halinde bizlerin kapıları sonuna kadar açık. Gazilerimiz bizlerin gurur kaynağı. Sizler bizler için çok önemlisiniz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.” şeklinde konuştu.