Arhavi kaymakamlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler Artvin İl Müdürlüğünün katkıları ile şehit aileleri ve gazilerine iftar verdi.

İftar programına Kaymakamımız Şeref AYDIN ,Garnizon Komutanı Bayram DEMİRBAŞ,Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Artvin Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk AĞIRBAŞ, Jandarma Komutanı Musa ENGİN,İl ve ilçe kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve şehit aileleri ve gazilerimiz katıldı.

İftar öncesi Kaymakamımız Şehit Aileleri ve gazilerimizi masalarında tek tek ziyaret ederek Aileliler le ilgilendi.

Yemekte bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk AĞIRBAŞ, “Şehitlik peygamber makamından sonra en güzel makamdır. Ramazan’ın rahmet ve bereketini umaraktan hem de namusumuz, vatanımız, bayrağımız için canını seve seve vermiş olan aziz evlatlarımızın ruhunu şad etme adına düzenlenen bu yemekte bulunmaktan büyük onur duyuyorum." dedi.

Ezanın okunması ile birlikte şehit yakınları ve gaziler oruçlarını açtılar.

Kaymakamımız, “Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayını hep birlikte idrak ediyoruz. Ramazan ayı birliğin, beraberliğin, yardımlaşmanın, paylaşmanın ve ibadetlerin daha bir özel, daha bir içten yapıldığı özel ve müstesna günlerdir. İşte yeni bir Ramazan’a hep birlikte ulaşmış bulunuyoruz. Bu Ramazan ayında derlediğimiz iftar programında sizlerle beraber olmanın mutluluğunu ifade etmek istiyorum. Sizler ki bu toprak için, bu vatan için gözlerini kırpmadan şehit olmuş kardeşlerimizin eşleri, anaları, babaları, kardeşleri ve çocuklarısınız. Yine bu topraklar için kan dökmüş gazilerimiz ve onların yakınısınız. Dolayısıyla bu iftar sofralarını sizlerin de şereflendirmesi bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Türk milleti tarih boyunca vatanı, bayrağı, toprağı, istiklali için hep büyük bir mücadele vermiş ve nice şehitler toprağa düşmüştür bu uğurda. Dolayısıyla bu toprakları eğer vatan olarak biliyorsak bu topraklarda bayrak hür bir şekilde dalgalanıyorsa, bu topraklarda ibadetlerimizi huzur içinde yaşayabiliyorsak bundaki en büyük pay tabiki şehitlerimizdir ve gazilerimizdir. Bunların hepsi onların bize mirası ve emanetidir. Dolayısıyla tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı ifade ediyorum. Hayatta olanlara uzun ömürler diliyorum. Dolayısıyla bugünkü bu iftar programında sizlerle beraber ve bir olmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum." dedi.

İftar sonunda şehit yakınlarımıza şehidimizin resminin bulunduğu fotoğraf verildi, duygusal anların yaşandığı program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.