21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Nuri Özaltın 75. Yıl İlk ve Ortaokulu’nda kutlama programı gerçekleştirdik. Programa İlçe Kaymakamımız Hasan ONGU, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Arhavi Orman İşletme Müdürü Özgür AKTAŞ, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Okul öğrencilerinin günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, skeçler ve bilgilendirme sunumları ile başlayan program, Ormanlarımızla ilgili Anasınıfı, 1. sınıf öğrencileri ve Ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilerle devam etti.
Protokol tarafından resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Program sonunda Protokole Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencileri kendi yetiştirdikleri Limon ağacı fidelerini hediye ettiler. 
Program daha sonra Nuri Özaltın 75. Yıl İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla; Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçesinde gerçekleştirilen ağaç dikimi ve Protokolün Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Ülkem için Üreteceğim” projesi olan seraların gezilmesi ile son buldu.