İlçemizi turizm açısından geliştirmeyi amaçlayan Mençuna Şelalesi Yeşil Yol Projesi'nin Sözleşmesi, Kaymakamımız Hasan ONGU ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Onur ADIYAMAN tarafından imzalandı. 
Mençuna Şelalesi Yeşil Yol Projesi; doğal, tarihi ve kültürel dokuya sahip olan Mençuna Şelalesinin bir çekim merkezi olarak değerlendirilmesi, bu alanda turizm faaliyetlerinin desteklenmesi ve bölgenin mimari dokusu göz önünde bulundurularak doğal, tarihi ve kültürel değerlerin ortaya çıkarılması amacıyla Arhavi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 2018 Mart ayında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansına sunulmuştu. Yapılan ayrıntılı değerlendirme ve puanlama süreçlerinden sonra Mençuna Şelalesi Yeşil Yol projesi 26 proje arasından desteklenmeye değer görülen ilk 10 proje arasına girdi. 24 aylık bir uygulama suresiyle toplam 498.497,00 TL olan proje bedelinin %75’i Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, %25’i ise Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesinden karşılanacak. 
Projede doğal taş yürüyüş yolu, ahşap basamaklar, ahşap seyir terası, kütük banklar, ahşap köprüler, ahşap korkuluklar ve piknik masaları bulunuyor. 
Projenin hazırlık aşamasından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansına sunulmasına kadar olan süreçte buyuk katkıları olan Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sekreterimiz Mustafa YÜKSEL’e, Halk Eğitim Merkezi Muhasebe ve Finansman Öğretmenimiz Selman Cihat BOSTAN’a, Birlik Müdürümüz Ömer ÇORBACI'ya, Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Üyelerimize,  DOKA yönetici ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.
Mençuna Şelalesi Yeşil Yol Projemizin Arhavi'mize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.