İstanbul Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kaymakamımız Şeref AYDIN’ı makamında ziyaret ettiler.
        Sosyal Sorumluluk Kulübü Tarih Öğretmeni Sema SUNAY ve 10 öğrenciden oluşan ziyaretçilerimizin Proje lideri aynı zamanda da hemşerimiz Tolga ÇORBACI oldu.
        Kabataş Erkek Lisesi’nin sosyal sorumluluk çalışmaları Kabataş Erkek Lisesi, akademik başarısının yanısıra Türkiye’de sosyal yönden en aktif olan okullar arasında yer alıyor. Önceki yıllarda, sosyal sorumluluk projesi olarak Van’da bir okulla ‘Kardeş Okul’ bağı kurulmuş, karşılıklı olarak ziyaretler gerçekleştirilmişti. Ayrıca engellilerle ilgili de birçok etkinlikte yer alan Kabataş Erkek Lisesi, 2011 yılından beri Best Buddies Türkiye Projesine katılıyor, projeye katılan öğrencilerle engelli gençler arasında arkadaşlık bağları kuruluyor. Yine engellilerle ilgili olarak, okulun ‘Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Kulübü’ tarafından ilgilenen öğrencilere işaret dili öğretiliyor.
        Proje Öğretmenimiz Sema SUNAY; "Arhavi ilçemizde sosyal sorumluluk projelerimize devam etmek istiyoruz. Bölge halkı ile 5 gün beraber olmak istiyoruz. Zihinsel engelliler sınıflarını ziyaret ederek buradaki kardeşlerimizle beraber olmak istiyoruz. Sizlerin deyimi ile Kuzeyin Gizemli Yıldızı Arhavi’nin sembollerinden olan Çifte Köprü ve Mençuna Şelalelesini ziyaret ederek bu bölgede temizlik çalışmaları yapacağız.  Arhavi Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek burada sepet örme ve tulum kurslarına katılarak bölge kültürünü tanımak istiyoruz." dedi.
        Kaymakamımız ziyaretten mutlu olduğunu ve öğrencilerin sosyal ve kültürel hayata katılımının desteklenmesi gerektiğini, ayrıca bu tür projeleri desteklediklerini belirterek, bu projenin lideri Tolga ÇORBACI ve tüm öğrenci arkadaşlar ile Öğretmenimiz Sema SUNAY'ı çalışmalarından dolayı kutladığını belirtti. Toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.