2016 -2017 Eğitim ve Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Törende günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU tarafından yapıldı. Konuşmasında, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin tüm öğrenci ve öğretmenler için hayırlı olmasını dileyerek, tüm öğrencilere başarılar diledi.
2016 -2017 Eğitim ve Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda “İlköğretim Haftası” açılış töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler tarafından Atatürk, vatan, bayrak, milli birlik ve beraberlik, okuma-yazma, okul ve ilköğretimle ilgili şiirler okundu ve gösteriler yapılarak program sona erdi.