Arhavi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından 1 yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler; 3 gün sürecek olan yıl sonu açılış sergisi ile Halk Eğitim Merkezi binasında sergilendi. 

Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Yıl sonu Sergi açılışına Artvin Valisi Sayın Yılmaz Doruk eşi Meral Doruk Hanımefendi, Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU ve eşi Şeyma ONGU hanımefendi, Belediye Başkanı Sayın Vasfi KURDOĞLU ve Eşi, Artvin Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdulcelil Kahveci ve Eşi, Artvin ve Arhavi'deki kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasal partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar sergi açılışına katıldı.

Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü ÖZCAN konuşmasında; "Halk Eğitim Merkezleri mesleki kursların yanı sıra sanatsal faaliyetlerin yapıldığı birer sanat evidir. Hayata bakış ufku çok geniştir ve bu ufukta insanı sevme ve kucaklama vardır. Eğitimin ve Öğretimin en önemli yanı insanları hayatla barışık hale getirmesidir. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 196 Kurs ve 10 Okuma, Yazma Kursu açılmış 40 Bayan kursiyer okuma yazma öğrenmiştir. Destekleme ve Yetiştirme; 4'ü İşkur kapsamında olmak üzere 110 Mesleki ve Teknik 76 Genel Kurs açılmış olup; Bu kurslara 2842 bayan 852 erkek olmak üzere 3694 vatandaşımıza hizmet götürdük. Planlamış olduğumuz yaz kursları ile birlikte dönem sonunda Kurs sayımızı 250' ye Kursiyer sayımızı 4500' ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz." dedi. 

Konuşmanın ardından Usta öğreticiler tarafından hazırlanan miniklere yönelik defile düzenlenerek, Ney dinletisi ile devam eden etkinlik, protokol tarafından Okuma Yazma öğrenen kursiyerlere başarı belgesi ile kurs bitirme belgeleri verildikten sonra protokol mensupları tarafından sergi açılış kurdelesi kesildi. Yoğun ilgi gösterilen sergide kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan el emeği ürünler, protokol tarafından tek tek gezilerek büyük beğeni topladı ve program sona erdi.