Arhavi Ticaret Odası, KOSGEB, İşkur tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Arhavi Ticaret Odası Salonunda yapıldı.

Düzenlenen törene İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Arhavi Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hüsnü HATİNOĞLU, KOSGEB İl Müdürü Cemil BAHÇE, İşkur İl Müdürü Cevdet ERTÜRK, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü ÖZCAN ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

Arhavi Ticaret Odası, KOSGEB, İşkur, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 25 kişilik iki grup kursları tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Sertifika töreninde konuşan KOSGEB İl Müdürü Cemil BAHÇE; "Ülkemizin KOBİ’leri ve girişimcilerine destek veren çok önemli misyona sahip kuruluşudur. TOSYÖV Vakfı 1989 yılından bu yana KOBİ’ler ve girişimcilik alanında ilkleri gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşu olarak Türkiye’nin her bölgesinde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kendi işini kuranlara 50 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL’ye kadar da 0 faizli kredi verecek. Tabi kendi işini kuranlarda hangi nitelik arıyoruz; girişimcilik eğitimine katılmalarını istiyoruz. Bugünde burada girişimcilik eğitimine katılanların sertifikalarını vereceğiz. Sertifika alacak arkadaşlara iş hayatlarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

İşkur İl Müdürü Cevdet ERTÜRK "İşkur olarak Artvin İlimizde 1200 istihdam taahhüdümüzü 2282 kişi olarak artırdık. Hedefimiz istihdamı arttırmak işsizliği azaltmaktır. En önemli sorunumuz mesleksizlik ve iş beğenmemektir. Bu kurslarımızla bu sorunlarımızı aşacağımıza inanıyoruz." dedi.

Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU; "Yerel değerlerimize özellikle turizme önem vermeliyiz. Standardı yüksek kaliteli teknolojik yenilikleri yakalamalıyız, bunuda sizler sayesinde başaracağımıza inanıyor ve sertifika alacak arkadaşlara iş hayatlarında başarılar diliyorum." diye konuştu.

Kaymakamımız, "İlçemizde bu eğitimi sağlayan Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB İşkur, Halk Eğitim Merkezi yetkililerine teşekkür ediyorum. Devletimizin sunduğu bu hizmetten sizlerinde yararlanmasını ilçemiz için son derece önemli görüyorum." dedi.

Toplantının sonunda eğitim programında başarı gösteren kursiyerlere sertifikaları protokol tarafından verildi. Toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.