18 Mart Çanakkale Zaferi, Şehit ve Gazileri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteri ÇARMIKLI Sinema salonunda devam etti. 
Programa Kaymakamımız Hasan ONGU, Garnizon Komutanı Hakkı ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Siyasi Parti Temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, Şehit yakınları ve Gaziler, öğretmenler ve öğrenciler, veliler katıldı.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletileri ve Okul Müdürü Mustafa AL' ın Mehmet Akif ERSOY'un dizelerinden oluşan şiir dinletisi adete dinleyenleri o gün yaşanan Milli Mücadele dönemine götürdü. Programa, Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini konu alan gösteriyle devam eden öğrencilerin performansı büyük beğeni topladı. 
Çanakkale Zaferi, Şehit ve Gazileri Anma Günü konulu çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

Program; Protokolün Şehit yakınları, Gaziler ve gösteriyi gerçekleştiren FSM Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile çektirdikleri fotoğraflarla son buldu.