Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi 2016/2017 Eğitim Öğretim yılı ilk mezuniyet törenini Arhavi Gösteri Merkezinde yapıldı. Programa İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Okul Müdürü Yücel BAYRAK, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Okul Müdürü Yücel BAYRAK’ın konuşmasıyla devam etti; "Dört yıl önce emanet olarak aldığımız değerli evlatlarımızı idareciler, öğretmenler ve personelimle onların kendinden emin ne istediğini bilen hedefleri için cesaret ile hareket eden bilgili, görgülü, yaşamayı seven, yaşatmayı görev bilen, sevgi dolu bireyler olarak sizlere takdim ediyoruz. Sevgili öğrencilerim ilk mezunlarımız olarak bugün öğretim hayatınızı noktalıyorsunuz,  her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Sizler gelecekteki başarılarınızla okulunuzu, bizleri, ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Bilim ve teknolojide gelişen dünyamıza ayak uydurun, değişimi kavrayın, kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi taşıyalım". dedi.

         Dönem birincisi Hasan KORKMAZ’ın konuşması, 11. sınıf öğrencileriyle mezun öğrencilerin bayrak ve filama teslim töreni, Dönem birincisi Hasan KORKMAZ’ın yaş kütüğüne plaket çakması ile dereceye giren öğrencilere diplomalarının protokol tarafından verilmesi ile devam eden program tüm mezun öğrencilerin keplerini havaya atması ile mezuniyet coşkusu sona erdi.