Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası törenle kutlanıyor.
 
        Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Garnizon Komutanı Bayram DEMİRBAŞ, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN ile kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN günün anlam ve önemini nedeniyle bir konuşma yaptı.
 
         İlçe Emniyet Müdürlüğü 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında şehit polisler için mevlit okuttu. Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü şehit polisleri unutmayarak Merkez Camii’nde öğlen namazı öncesi Mevlid-i Şerif okuttu. Mevlit programına; Kaymakamımız Şeref AYDIN, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN, kurum amirleri, emniyet mensupları ve vatandaşlarımız katıldı. 
 
         İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN Emniyet Teşkilatımızın 172 .kuruluş yıldönümü sebebi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü personelimize Bayraktar Kültür Merkezinde akşam yemeği düzenleyerek program tamamlandı.