Kaymakamımız Hasan ONGU, Belediye Başkan Vekili H. Tahsin KURDOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı; Bayraktar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Atatürk Ortaokulu tarafından okullarında eğitim gören 8. sınıf öğrenci ve velilerine yönelik “Okul Tanıtım Günleri” adıyla yapılan bilgilendirme programına katıldık.
Okul Tanıtım Günleri bilgilendirme sunumu açılış konuşmasını yapan Atatürk Ortaokulu Müdürü Şuayip KOPARMAL, amaçlarının öğrencilerin gelecekleri için doğru tercih yapmalarını sağlamak olduğunu belirterek 8. sınıf öğrencilerine yeni eğitim,öğretim dönemlerinde başarı temennisinde bulundu. 
Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arhavi Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi ve Özel Arhavi Temel Lisesi öğretmenleri okullarıyla ilgili bilgiler verdi. 
8. sınıf öğrencilerinin yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda tercih yapmaları gerektiğinin altını çizen okul idarecileri Ortaokul öğrenci ve velilerini bilgilendirdi.