Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan 12 Mart Arhavi’nin Kurtuluşu törenine, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam edildi. Çelenk sunma törenine Kaymakamımız Hasan ONGU, Garnizon Komutanı Hakkı ÖZTÜRK, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Çelenklerin sunulmasının ardından Arhavi Belediyesine ait hizmet araçlarının şehir içi kortej geçişi gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU; İlçe Protokolünü Belediye Başkanlık makamında ağırladıktan sonra, Kaymakamımız Hasan ONGU ve protokol Arhavi Gençlik Merkezi salonunda düzenlenen törene geçti.
12 Mart Arhavi’nin düşman işgalinden kurtuluşu ile ilgili Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU’nun konuşması ve şiir dinletilerinin ardından, okullar arası spor müsabakalarında, şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi. Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerinin halk oyunu gösterilerinin ardından program sona erdi.

Arhavi'mizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yılını kutluyor, başta şehitlerimiz olmak üzere büyük bir fedakarlık ve kahramanlık destanı yazarak bu güzel beldeyi bizlere emanet eden tüm şanlı ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.