Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. yıl dönümü Arhavi’de coşkuyla kutlanıyor. Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu’nun çelenk sunması ile başlayan etkinliklere olumsuz hava koşulları nedeniyle Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda devam edildi.
 
        Törenlere, Kaymakamımız Sayın Şeref AYDIN, Garnizon Komutanı Bayram DEMİRBAŞ, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Jandarma Komutanı Musa ENGİN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol TOSUN, kamu kurum ve kuruluşları idarecileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
        Program protokolün halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başladı. İlçe Kapalı Spor Salonunu dolduran coşkulu kalabalık İstiklal Marşını okuması ile günün anlam ve önemine uygun bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, “Milletimize özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve yeni bir devletin yolunu açan bu günü, gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde siz çocuklarımıza düşen görev, size emanet edilen ulusal egemenliğe, bağımsızlığa, büyük bir bilinçle sahip çıkmanızdır.” şeklinde konuştu.
 
      Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. Sportif yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Merkez ilkokul ve ortaokullar tarafından hazırlanan ront ve sahne gösterileri seyirciler tarafından büyük beğeni topladı. Atatürk Okulu öğrencilerinin folklor gösterisinin ardından tören sona erdi.