Halk Eğitim Merkezi yeni hizmet binası ile Arhavi Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerleri tarafından üretilen el emeği, göz nuru ürünler düzenlenen sergi ile açıldı. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programa Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA, Vali Yardımcısı Mehmet Ali ÖZTÜRK, İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü ÖZCAN, Müdür Yardımcısı Elif ERTEN, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasal partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

        Programda ilk olarak protokol üyeleri tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapıldı. Programın açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü ÖZCAN yaptı. “Yaygın Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Halk eğitim merkezlerinde her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda ben ve idareci arkadaşlarımın yanında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz lisans, ön lisans ve lise mezunu öğretmen-uzman ve usta öğreticilerimizle beraber başarıyı yakalamış bulunmaktayız. Kursların açılmasında bize her zaman destek olan Artvin Valimize, Artvin Milletvekilimize, Arhavi Kaymakamımıza, Arhavi Belediye Başkanımıza ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum." dedi. Milletvekili KIŞLA ise, Halk Eğitim Merkezi hizmet binasının Arhavi’ye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu ve Artvin ve ilçelerinde de Halk Eğitim Merkezi hizmet binası için çalışmaların başlayacağını belirtti. Usta öğretici ve kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini Artvin’in her ilçesinde satış reyonu kurularak satışa sunacaklarını belirten Milletvekili KIŞLA, ilerleyen günlerde hızlı tüketim ve üretiminin yapılması için somut adımlar atılacağının müjdesini verdi. Ayrıca ilçede yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler verdi. Kaymakamımız; "Kurslarımız kültürümüzün, tarihimizin önemli çizgilerini ve renklerini yeni yetişen nesile aktarma aracı oluyor. El emeği göz nuru eserler bir sonraki nesile ancak bu kurslar sayesinde kalıyor. Açılan kursların amacı sadece insanlara belge vermek değil üretken toplum oluşturmakla aile bütçelerini katkıda bulunmaktır.” dedi.

        Ardından Arhavi Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından hazırlanan miniklere yönelik defile düzenlendi. Halk Oyunları Ekibi folklor gösterisi sergilendi. Protokol tarafından usta öğretici ve kursiyerlere başarı belgesi ile kurs bitirme belgeleri verildikten sonra protokol mensupları tarafından Halk Eğitim Merkezi yeni binası ve sergi açılış kurdelesi kesildi.

        Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan el emeği ürünler yeni hizmet binasında ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı. İlçe protokolü tüm katlarda hazırlanan standları gezerek alışveriş yaptılar. Protokol ve usta öğreticilerin yeni hizmet binası önünde fotoğraf çekimi ile program sona erdi.