Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesinde kutlama programı gerçekleştirdik. Bu yıl 55.sinin kutlandığı programa Kaymakamımız Hasan ONGU, eşi Şeyma ONGU hanımefendi, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri ve Siyasi Parti temsilcileri,kitapseverler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesi memuru Emine ÇELENK ATALAY yaptı. Öğrenciler tarafından Kitapların faydaları ile ilgili bilgi sunumları yapılarak, şiirler okundu. Ayriyeten Halk Eğitim Merkezi Okuma Yazma Kursunu başarıyla tamamlayıp ilkokul mezunu olan kursiyerlerin okuma ile ilgili hayat serüvenlerini anlatan konuşmalarının ardından kütüphaneler ile ilgili 2019 yılında hazırlanan Sıra Dışı Okurlar belgeseli gösterimi sonrası protokol tarafından bu yıl içerisinde en çok kitap okuyan bay ve bayan büyükler ile küçük yaştaki okuyuculara hediyeleri takdim edildi.
Program yeni yayın dönemine ait kitapların sergilendiği standın Kaymakamımız ve beraberindekiler tarafından gezilerek, eski Cami yanı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Kitap okuma etkinliği ile son buldu.