Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesinde kutlama programı gerçekleştirdik. Bu yıl 54.sünün kutlandığı programa Kaymakamımız Hasan ONGU, Garnizon Komutanı Bayram DEMİRBAŞ, Belediye Başkan V. H.Tahsin KURDOĞLU, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve kitapseverler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesi memuru Emine ÇELENK ATALAY yaptı. Arhavi Nuri ÖZALTIN 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından yazı ve şiirler okundu. Kütüphaneler ile ilgili slayt gösterimi, Kütüphane Müdürü Ali İmdat ÖZÇAKMAK’ın 40 yıla aşkın hizmet ettiği Nermin ÇARMIKLI Halk Kütüphanesinin tarihsel süreci ile yapılan çalışmaları içeren, 2018 Ağustos ayında emekliye ayrılacağını belirten kapanış konuşmasından sonra protokol üyeleri tarafından bu yıl içerisinde en çok kitap okuyan bay ve bayan büyükler ile küçük yaştaki okuyuculara hediyeleri verildi.
Program yeni yayın dönemine ait kitapların sergilendiği standın Kaymakamımız ve beraberindekiler tarafından gezilmesiyle son buldu.