30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi'de de törenle kutlandı. Büyük zaferin 95. yıldönümünde Atatürk anıtını önünde başlayan törene İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Garnizon Komutan V. Egemen UZUN, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa TÜRETKEN, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Tören, çelenk sunumlarının yapılmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Uzm. J. Asb. Çvş. Mesut OGUS tarafından yapıldı. İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Garnizon Komutan V. Egemen UZUN tarafından tebrikat, Kaymakamlık Makamında kabul edilerek Arhavi'deki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları devam etti.

    Kaymakamımız Şeref AYDIN; “30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor; ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

    Daha sonra protokol üyeleri, Bayraktar Kültür Merkezinde şehit aileleri ve gazilerimiz için düzenlenen öğle yemeği programına geçtiler.