Cumhuriyet Bayramı Arhavi kaymakamız Hasan ONGU' nun makamında Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Garnizon Komutanı V. Sezer DOĞAN, Emniyet Müdürü Sefer YEREBAKAN, Jandarma Komutanı ENGİN YILMAZ, ve Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcilerinin ziyareti ile başladı.
Cumhuriyet Kutlamaları Arhavi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Arhavi Kapalı Spor Salonunda; Hacılar İlköğretim ve Ortaokulunun hazırlamış olduğu, Şiir dinletileri, gösteriler, ödül törenleri ve Protokol yanında yerlerini alan; Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi yakınlarının ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile coşku içinde kutlandı.
Arhavi Kaymakamımız Hasan ONGU ;
Konuşmasında; Kıymetli Arhavi halkına Mesai Arkadaşlarına, Değerli Öğretmen ve Eğitimcilere, Sevgili Gençlere hitaben ;

''Türkiye'nin mazisinden daha parlak bir geleceğe yürüdüğünü bilmenin huzuruyla başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk Milletinin ve siz Arhavili hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını bir kez daha kutluyor; nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.