24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de kutlandı. Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Arhavi Belediye Başkan V. Turgay ATASELİM Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ARSLANOĞLU’nun çelenk sunmasının ardından Orhan Yücel Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen programa Kaymakamımız Hasan ONGU ve ilçe protokolü katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU tarafından yapıldı. 
Mesleğe yeni giren öğretmenler adına Orhan Yücel Kız Teknik ve Meslek Lisesi Kimya Öğretmeni Sibel Kâhya konuşmasını yaptı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne hitaben yapılan şiir, öykü, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere protokol üyeleri hediyelerini verdi.
Ayrıca emekli Öğretmen İrfan Atalay’ın konuşmasının ardından yıl içerisinde emekli olan Nazif Erkan, Ayhan Yazıcı Fikret Kadıoğlu ve Çiğdem Özdemir’e Hizmet Şeref belgeleri verildi. 
Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon, şiirler ve uygulama Ana Sınıfı öğrencileri tarafından sahnelenen gösterinin akabinde şehit öğretmenler anısına slayt sunuldu ve 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği müzik dinletisiyle son buldu.