Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yıl dönümünü Arhavi’de coşkuyla kutladık. 
Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU’nun çelenk sunması ile başlayan etkinliklere Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda devam edildi. Törenlere, Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU, Belediye Başkanı Vasfi KURDOĞLU, Emniyet Müdürü Sefer YEREBAKAN, Jandarma Komutanı Engin YILMAZ, Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol TOSUN, kamu kurum ve kuruluşları idarecileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İlçe kapalı spor salonunu dolduran coşkulu kalabalık istiklal marşını okuması ile günün anlam ve önemine uygun bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ARSLANOĞLU' konuşmasının ardından, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. Merkez ilkokul ve ortaokullar tarafından hazırlanan ront ve sahne gösterileri seyirciler tarafından büyük beğeni topladı. Çeşitle dallarda dereceye giren öğrencilere Arkabi Marketin sponsor olduğu ödüller Kaymakamımız ve protokol tarafından takdim edildi ve program sona erdi.