Kaymakamımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle koltuğunu Nuri Özaltın İlköğretim Okulu öğrencilerine bıraktı.
 
    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında Nuri Özaltın Okulu Müdürü Osman AKGÜN, Öğretmen Nuran OKUMUŞ, Öğrenciler Sudenaz HALİL, Gökhan PİRGE, Müberra YILMAZ, Behsat KATI Kaymakamımızı makamında ziyaret etti. Kendisine ziyarete gelen öğrencileri makam girişinde karşılayan Kaymakamımız, tüm çocukların gününü kutladı.
 
     Kaymakamımız “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, korunması ve yaşatılması için de Türk Milleti’ne emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97. yıldönümünde, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını' milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. 23 Nisan’ın dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması sebebiyle çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi ile mümkündür. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de, çağın bilim ve teknolojisinin temeli olan eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak, çağın bilim ve teknolojisiyle donatmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız.” ifadelerine yer verdi.

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sembolik olarak yapılan makam devir teslim töreni, bu yıl da renkli bir şekilde gerçekleştirildi. 7.sınıf öğrencisi Sudenaz HALİL makam koltuğuna oturarak bir süre İlçe Kaymakamlık görevine baktı. Kaymakamımız ilk olarak Emniyet Müdürümüz Ömer Faruk GEZGİN‘i arayarak ilçemizdeki hız sınırını aşan araçların tespit edilerek gerekli cezaların uygulanması talimatını verdi.

       Kaymakamımız ziyarete gelen öğrencilerimize teşekkür ederek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Toplu çekinilen fotoğraflarla ziyaret sona erdi.