19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 98. yıldönümü kutlamaları ilçemiz Arhavi’de törenlerle kutlandı. Düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mehmet Ali ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Vekili  Ebru BANİCAR, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

     Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma programıyla başlatılan törende kutlama programı Arhavi Gösteri Merkezinde yapıldı. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde günün anlam ve önemine uygun konuşma Arhavi Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Hayrullah KUR tarafından yapıldı. Lise öğrencileri tarafından şiirler okundu. Ardından karate, güreş ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen her türlü sportif ve kültürel yarışmalarda derece alan öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödüllerin takdim edilmesinin ardından buradaki tören son buldu.

         Ardından programa katılan protokol mensupları, halk kütüphanesinde sergilenen Mustafa Kemal Atatürk fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdiler.