18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında; Arhavi Kaymakamlığı tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna düzenlenen yemek programını Arhavi Spor Kulübü Tesisleri Otel ve restoranında gerçekleştirdik programa; 
Kaymakamımız Hasan ONGU ve eşi Şeyma ONGU hanımefendi, Garnizon Komutanı Hakkı ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Emniyet Müdürü Sefer YEREBAKAN, Jandarma Komutanı Engin YILMAZ, Müftü Yusuf ÇAKIR, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü İnci KÖSEOĞLU eşleri ve şehit, gazi aileleri katıldı.

Kaymakamımız ” 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma gününde yemek programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için, canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin, şehitler gününü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız. “Vatan toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimize minnet borcumuzu asla ödeyemeyiz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanetidir. Şehit aileleri bizim baş tacımızdır. Gazilerimiz de göz bebeğimizdir. Bu inançla, Çanakkale Zaferi'nin 104 yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Çanakkale zaferi ve Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, dün olduğu gibi bugünde içeride ve dışarıda Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, topraklarına göz dikmiş düşmanlarımızla mücadele eden, Şehit düşen ve Gazi olan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. ”dedi. 
Program Müftü Yusuf ÇAKIR’In tüm Şehit ve gazilerimiz için yaptığı dua ile son buldu.