18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında Arhavi Kaymakamlığı tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna düzenlenen yemek programını Arhavi Falez Restoranda gerçekleştirdik. 


Kaymakamımız Hasan ONGU ve eşi Şeyma ONGU Hanımefendi, Garnizon Komutanı Bayram DEMİRBAŞ, Belediye Başkanı V. Tahsin KURDOĞLU, Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN, Jandarma Komutanı Musa ENGİN, Müftü Sadık HAVUZ eşleri ile beraber katılırken, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü İnci KÖSEOĞLU,  Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şentürk AĞIRBAŞ, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, şehit ve gazi aileleri katıldı.

 

Kaymakamımız ” 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma gününde bu yemek programını düzenlemiş bulunmaktayız. Yemek programına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için, canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin, şehitler gününü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız. “Vatan toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimize minnet borcumuzu asla ödeyemeyiz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanetidir. Şehit aileleri bizim baş tacımızdır. Gazilerimiz de göz bebeğimizdir. Bu inançla, Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, dün olduğu gibi bugünde içeride ve dışarıda Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, topraklarına göz dikmiş düşmanlarımızla mücadele eden, AFRİN, Zeytin Dalı Harekâtında Şehit düşen ve Gazi olan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. ”dedi. 


Program Müftü Sadık HAVUZ’un tüm şehit ve gazilerimiz için yaptığı dua ile son bulurken, Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün şehit ve gazi aileleri için hazırlamış olduğu hediyeleri takdim ettik.