15.07.2016 tarihinde FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından, Türk Milletine, Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı bir kalkışmada bulunulmuştur. O gece milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara akın ederek demokrasisine sahip çıkmış, bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin yegane sahibinin millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Takip eden günlerde ise demokrasi nöbetleriyle ülkesine, devletine ve demokrasisine sahip çıktığını güçlü bir biçimde göstermiştir.
25.10.2016 tarih ve 6752 sayılı Kanun ile Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda değişiklik yapılarak 15 Temmuz günü, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.
15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve himayeleriyle 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlenecektir. Yapılacak etkinliklere tüm halkımızın katılması temennisiyle…