15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve himayeleriyle 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz Pazar günü saat 20.30’da kamu kurumları, siyasî partiler, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla Arhavi Gösteri Merkezinde etkinlik düzenlendi.

15 Temmuz programında genciyle yaşlısıyla tüm Arhavi halkı vatan, millet, devlet ve bayrak sevgisini coşkuyla ortaya koydu. Etkinlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmasını tüm halkımızla birlikte takip ettik. Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İlçe Müftülüğü din görevlilerince Kur’an-ı Kerim ve dua okunmasıyla devam edildi. 15 Temmuz sinevizyon gösterimi, günün anlam ve önemine dair konuşmalar, Belediye Başkanımız ve Kaymakamımızın konuşmalarının ardından Şehit Ömer HALİSDEMİR belgesel gösterimi yapıldı ve 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı saat 00.13’de tüm camilerimizde sela okunarak program tamamlandı.

15 Temmuz 2016’da vatan, hürriyet, istiklâl ve bayrak uğrunda hiç tereddüt etmeden canını feda eden 251 şehidimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömürler temenni ediyoruz. Allah bu millete bir daha öyle kötü günler yaşatmasın.