Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Karadeniz İlleri Karate lig kurulu tarafından 2018 yılı faaliyet programı çerçevesinde gerçekleştirilen turnuva Arhavi Kapalı Spor Salonunda yapıldı.
 
        Açılış törenine Arhavi Kaymakamı Hasan ONGU, Belediye Başkan Vekili H.Tahsin KURDOĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Musa ENGİN, İlçe Emniyet Müdürü Ö. Faruk GEZGİN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol TOSUN ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.
 
        Programa organizasyona destek veren kurum ve kuruluşlara plaket töreni ile başlandı. Ardından başarılı olan, gelecek vaadeden genç karatecilere madalya töreni düzenlendi. Arhavi İlçe Spor salonunda yapılan turnuvaya Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Bayburt, Amasya, Erzurum ve misafir il Uşak olmak üzere 10 ilden toplam 370 sporcu katıldı.15 Temmuz Kahramanı olan ve tüm Türkiye’nin gururu Şehit Ömer HALİSDEMİR anısına düzenlenen bu organizasyon bir anlamda da Türkiye’nin demokrasi şehitleri adına ilk büyük organizasyonu oldu.
 
        Turnuvanın organizasyonunu yürüten Karate Federasyonu Karadeniz İlleri Karate Ligi  Organizasyon Kurulu Başkanı ve Uluslararası Hakem Kazım ALPAY  "Yapılan organizasyonla çok anlamlı bir etkinliği gerçekleştirmiş bulunuyoruz.  Karadeniz’in hemen hemen tüm illerini Arhavi’de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adına düzenlemiş olduğumuz bu organizasyona davet ettik ve hepsi de büyük duyarlılık göstererek katılım sağladı. Kurul Başkanları Sn. Muharrem Ali CORA ve sahsım olmak üzere bu turnuvaya katılan başta takımlarımız ve hakem hocalarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca organizasyona evsahipliği yapan Arhavi İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve kısaca tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Arhavi kendine yakışanı yaptı ve bu büyük ve bir o kadar da anlamlı organizasyona ev sahipliği yaptı." dedi.