10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Sayın Kaymakamız Hasan ONGU, Garnizon Komutanı Bayram DEMİRBAŞ, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU,  kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler eşliğinde İlçemizde Atatürk Anıtı Önünde saat:08.45'de çelenk sunma töreni  ile başladı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenler eşliğinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ölümünün 79. yıl dönümünü andığımız bugünde, halkımız Ataya minnet ve saygısını bir kez daha gösterdi.

        Törene katılan tüm protokol, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler İlçemiz Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesinde açılan Atatürk konulu kitap ve resim sergisine katıldılar. Sergide Atatürk’e ait birçok kitabın yanında, yaşamından alıntı yapılıp resmedilmiş kareler de  yer aldı.

        Daha sonra Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesine geçen davetliler, burada günün anlam ve önemini belirten konuşmalar slayt gösterimleri yapıldı, şiirler okundu ve ardından 10 Kasım ile ilgili ilçemiz ilköğretim ve liselerde yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan oratoryo beğeni ile izlenerek anma programı tamamlandı.